Blog

Budoucnost muzeí je v rozšířené realitě, říká spolutvůrce expozice Tatry

16. prosince 2021

Nové kopřivnické Muzeum nákladních automobilů Tatra nabízí tak trochu pohled do budoucnosti muzeí. Expozice jako první v Česku využívá v plné míře možnosti rozšířené reality. Aplikace, kterou si návštěvníci stáhnou do mobilu, nabízí množství informací k jednotlivým exponátům i celé problematice. „Chceme, aby Tatra byla v podstatě začátkem něčeho, co se bude dále dít v expozičním světě,“ říká spoluautor expozice Zdeněk Miček.

V Kopřivnici bylo otevřeno nové Muzeum nákladních automobilů Tatra

16. listopadu 2021

Ve středu bylo v Kopřivnici otevřeno unikátní Muzeum nákladních automobilů Tatra. V rekonstruované budově bývalé slévárny je na ploše 5 000 metrů čtverečních vystavena jedinečná sbírka 80 nákladních vozů i podvozků značky Tatra. Nechybí ikonická oranžová Tatra, autobus, osobní automobil i série hraček pro děti.

VŠB-TUO CPIT TL4

3. února 2022

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava vypsala veřejnou zakázku „Vypracování projektové dokumentace budovy VŠB-TUO CPIT TL4 s použitím metodiky BIM“.

Je libo přírodu ve virtuální realitě? Expozici najdete na bruntálském zámku

27. říjen 2021

Expozice přírody na bruntálském zámku se po dvaceti letech od svého vzniku zásadně proměnila. Zmizely vypreparované exponáty živočichů umístěných do dioramat, tedy instalací evokujících reálné prostředí. Jesenickou přírodu teď návštěvníci muzea poznají prostřednictvím moderních technologií.

Moravskoslezský kraj a město Ostrava představí své chytré technologie

6. června 2019

Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava se představí na veletrhu Urbis Smart City Fair. Tento veletrh se zabývá koncepcí chytrých měst. Jeho druhý ročník se uskuteční 5. – 6. června na brněnském výstavišti. Chytré technologie kraje a Ostravy přiblíží rozšířená realita.